Takse ekstra apo reforme tregur

15/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Qeveria shqiptare, sidomos vitet e fundit, ka qenë promovuese e një barazie fiskale dhe rregullave të njëjta për të gjithë në treg. Ajo nuk lëshoi pe nga ky parim, as kur shumë biznese, sidomos nga industria e tekstileve u goditën ndjeshëm nga kriza ekonomike globale dhe kërkuan lehtësi fiskale, duke argumentuar se ajo nuk bënte favorizime fiskale. As nuk ka qenë agresive në ndërhyrjen për fiksimin e çmimeve, siç bën p.sh. shteti fqinj Maqedonia, në rastin e çmimeve të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of