Taksimi online, buxheti pret 250 mln lekë fitim në 2017-n

14/11/2016 5:57 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEfekti i përllogaritur si rezultat i vendosjes së kufirit të taksueshëm për blerjet online, nga 150 në 22 euro, në muajin gusht 2016, do të çojë në buxhet 250 milionë lekë në vitin 2017. Por, ky vendim nuk është pritur mirë nga konsumatorët shqiptarë, pasi me blerjet online kishin gjetur raportin më të mirë mes cilësisë dhe çmimit. “Punonjës të postave që veprojnë në Shqipëri tregojnë se blerjet online ishin bërë mjaft të preferuara nga individët, kryesisht të rinjtë e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of