Tani Amerika ka kaluar 500,000 vdekje, çfarë do të bëhet më tej?

15/03/2021 11:49 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ka shumë arsye për të pasur shpresë. Por virusi nuk është mposhtur ende   500,000 është thjesht një numër shumë i madh. Nuk është as i saktë, duke pasur parasysh se ndoshta 100,000 vdekje në Amerikë nga COVID-19 nuk janë llogaritur kurrë. E megjithatë, secila prej tyre përfaqësonte dikë: gjyshër dhe halla, miq të vjetër dhe të rinj, fqinjë dhe kolegë pune. Shumë prej tyre vdiqën në vetmi, shkruan The Economist. Më 22 shkurt, presidenti Joe Biden u bëri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of