Tartufi, një investim me “nuhatje”

09/06/2014 9:59 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBursat mund luhaten, por kuotimet e tartufit “’tuber magnatum pico” që kushton 3,000 euro/kilogrami po njohin vetëm rritje. Lajmi tjetër i mirë është se hapësirat e kultivimit të tartufit janë të pafundme dhe mos u çudisni sikur ta gjeni tartufin “poshtë shtëpisë”. E në fakt kjo rrënjë gjendet me shumicë edhe në pyjet mesdhetare, shqiptare. Mungesa e kuadrit ligjor, për kërkimin, vjeljen dhe tregtimin e kësaj kërpudhe brenda apo jashtë vendit, u ka dhënë mundësinë individëve të ndryshëm, si shqiptarë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of