Tatimet/ Bizneset të dorëzojnë librat e shitblerjes

23/10/2017 10:57 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDrejtoria e Tatimeve u ka dërguar shkresa subjekteve VIP që të dorëzojnë librat e shitjes për muajin shtator, përndryshe ata do të dënohen me gjoba nga 10 në 50 mijë lekë për mosdhënie informacioni. Librat e shitblerjes për çdo muaj dorëzohen online deri në datën 10 të muajit pasardhës. Sipas njoftimit të Tatimeve dërguar subjekteve, “Nga raportimi i të dhënave mbi deklarimin e librave të shitjeve dhe blerjeve, rezulton se subjekti juaj nuk ka dorëzuar librin e shitjeve dhe librin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of