Tatimet: Fiskalizimi nga 1 janari, faturat elektronike, që do të përpunojnë organet publike

07/12/2020 12:00 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDuke filluar nga 1 janari 2021, organet publike do të jenë në gjendje të marrin dhe të përpunojnë fatura elektronike në përputhje me standardin europian EN.16931, njoftoi Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve. “Përcaktimi si fazë fillestare për detyrimin e organeve publike nuk është i paqëllimtë. Ne jemi të bindur se ky proces do të nisë dhe do të jetë shtysë për përdorimin dhe në sektorin privat B2B apo B2C”, thuhet në njoftim. Fiskalizimi i faturave ka efekt pozitiv në të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of