Tatimet: Kujdes me informalitetin në pronat me qira

29/07/2019 8:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTatimet, nëpërmjet një njoftimi të fundit, i kanë bërë thirrje të gjithë individëve që lëshojnë prona me qira, që të zbatojnë ligjin. Ky njoftim vjen në vijimësi të aksionit anti-informalitet, i nisur një javë më parë në të gjithë vendin. “Çdo individ ka të drejtë të shfrytëzojë asetet që zotëron (shtëpi, apartamente, etj.) për të përfituar të ardhura në formë të ligjshme. Në zbatim të ligjit nr. 8438, datë 28.12.1998 “Për Tatimin mbi të Ardhurat”, i ndryshuar, nenet 8 dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of