Tatimet: Kurset private te leshojne fature

10/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint çdo qendër kulturore apo arsimore private, e cila ofron një shërbim edukues, duhet të pajisë me kupon tatimor përfituesit e këtij shërbimi. Pikërisht ky detyrim duket se ka ngjallur debate mes këtyre institucioneve dhe administratës tatimore. Kjo e fundit ka sqaruar se TVSH-ja për furnizimet e shërbimeve të kryera nga institucionet arsimore plotësuese jopublike është me shkallë tatimore 20%. Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka sqaruar se furnizimi i shërbimeve arsimore që kryhet nga institucionet arsimore plotësuese jopublike, si […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of