Tatimet/ Takime me bizneset për aksionin antiinformalitet

23/10/2017 10:56 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDrejtoria Rajonale Tatimore Tiranë organizoi një takim me 50 bizneset kryesore në fushën e tregtisë dhe prodhimit, në lidhje me aksionin kundër informalitetit. Drejtori Rajonal, z. Dionis Imeraj, paraqiti strategjinë e aksionit kundër informalitetit të zbatuar nga DRT-Tiranë, për kontrollet që po ushtrohen në vendndodhjen e biznesit në administrim të DRT Tiranë, të cilat janë përzgjedhur mbi bazën e analizës së riskut. Njëkohësisht u theksua roli i veçantë që i është dhënë edukimit, asistencës dhe shërbimit ndaj tatimpaguesve, si në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of