Tatimi progresiv kundrejt i thjeshtë?! Pse fiton i dyti

30/10/2012 1:39 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë vend me sistem tatimor me kosto më të ulët, do të ishte më tërheqës (joshës) për të bërë një investim nga biznesi dhe, me logjikë, do të kishte më shumë gjasa që vendi të përjetonte një rritje ekonomike   Çdo lëvizje në politikën tatimore, në njëfarë shkalle, përfaqëson një hap në të panjohurën, për arsye se sistemi tatimor është jetik dhe si i tillë, ai duhet të mos e dëmtojë biznesin, gjë që nënkupton se çështje të tilla si […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of