Të ardhurat buxhetore-maj 2020

22/06/2020 12:33 PM 0 komente

Mbyllja pothuajse totale e ekonomisë në muajin prill ka ndikuar tepër negativisht në ecurinë e të ardhurave buxhetore në maj (kur dhe paguhen taksat e prillit). Ky është muaji i dytë radhazi që buxheti po vuan pasojat e mbylljes dhe reduktimit të aktiviteteve të shumë bizneseve. Të dhënat zyrtare të Ministrisë së Financave bënë të ditur se në maj u arkëtuan në buxhet 27.5 miliardë lekë, me një tkurrje prej 29.7% me bazë vjetore, ose 11.6 miliardë lekë më pak. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of