Te ardhurat per fryme do te rriten 44%

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Të ardhurat për frymë të Rumanisë me metodën e fuqisë blerëse parashikohet të arrijnë në 13,970 USD në vitin 2011, me një rritje prej 44% në krahasim me shifrat aktuale, ndërsa rritja ekonomike në Rumani do të reduktohet në gjysmën e asaj të vitit 2006, sipas një studimi të fundit të Economist Intelligence Unit (EIU) dhe "Columbia Program on International Investment". Rumania do të renditet në vendin e 130-të në Europën Qendrore, përsa i përket të ardhurave për frymë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of