Te ardhurat rdeshmojner prekjen nga kriza

27/02/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ministria e Financave ka publikuar buxhetin e plotë faktik për 2009. Shtimi i të ardhurave nga tatimet e doganat me ritme më të ulëta se rritja e PBB-së kanë sjellë një rënie reale të të ardhurave nga të gjitha zërat kryesorë të taksave. Ndërsa shpenzimet kapitale rezultojnë më të ulëta se vitin e mëparshëm. Deficiti buxhetor dhe borxhi publik arrijnë në nivele rekord Të ardhurat tatimore shënuan një rritje minimale vjetore gjatë vitit të kaluar, me vetëm 2.4%, bëhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of