Të bësh biznes në Shqipëri (nuk) është e lehtë

03/02/2020 12:44 PM 0 komente

Të investosh në Shqipëri për bizneset e huaja ka gjithmonë një histori. Për disa, kjo është e thjeshtë, për disa bëhet e komplikuar, për të tjerë ka pengesa të vogla, e ndoshta për më pak edhe dorëzime dhe tërheqje. Por edhe pse bizneset e huaja pranojnë se është disi më e favorshme për të bërë biznes, problematikat që kanë vite që e shqetësojnë dhe nuk marrin zgjidhje janë të njëjta: korrupsioni, informaliteti, ndryshimet e shpeshta fiskale. Të gjitha këto janë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of