Te FIRMOSeSH Ne DISTANCe

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Gati projektligji që do t’i hapë rrugë përdorimit të nënshkrimit elektronik nga shtetasit shqiptarë. Futja e këtij koncepti të ri do të shënojë një hap të rëndësishëm dhe rrënjësor në shfrytëzimin e shërbimeve dhe teknologjive virtuale. Sipas ligjit të ri, firma elektronike do të ketë të njëjtën fuqi ligjore si edhe firma fizike, me përjashtim të disa rasteve të veçanta. Kjo do të lejojë përdorimin e dokumenteve virtuale për një shumëllojshmëri shërbimesh, pa pasur nevojë për dorëzimin e kopjes […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of