Te flasesh ne publik

10/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Te dish t’i drejtohesh publikut eshte nje kerkese e domosdoshme per ata te cilet punojne ne pozicione kyçe, ne nje sipermarrje. Eshte nje lloj arti qe mund te mesohet dhe nuk eshte e domosdoshme te jesh nje talent i lindur. Mjafton nje pergatitje dhe ushtrim sistematik. Aftesite e te mbajturit te nje fjalimi ne publik, te bindesh auditorin, te reagosh ne menyren e duhur gjate nje interviste, te zhvillosh nje marredhenie, te paraqesesh me qartesi pikepamjet, konsiderohen si cilesi, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of