Të gjitha rrugët të çojnë në Durrës

10/12/2012 1:55 PM 0 komente

Dalja e shpejtë e Shqipërisë në Serbi do të rriste ndjeshëm shkëmbimet tregtare. Shmangia e Portit të Selanikut që “thith” pjesën më të madhe të transportit të mallrave nga ky rajon do të shënonte për Durrësin një “fitore si ajo e Pirros”Kosova dhe Serbia kanë nisur bisedimet për ndërtimin e një autostrade e cila mund të lidhë dy vendet me pjesën ekzistuese të autostradës Prishtinë-Durrës. Ekspertët thonë se nga ndërtimi i kësaj rruge do të përfitojë jo vetëm Kosova dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of