Te investosh ne Kosove

02/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nje raport i Nismes Ekonomike te Kosoves (ECIKS), nje organizate qe mbeshtet zhvillimin ekonomik dhe investimet e huaja ne Kosove jep nje panorame te plote te situates ekonomike ne Kosove, pare ne kendveshtrimin e potencialeve investuese, qe paraqet shteti me i ri i Europes. Raporti jep te dhena mbi potencialet industriale, mundesite e blerjes se pasurive, forcen e punes, sietmin taksor etj. Me poshte jepet nje pjese e ketij raporti, publikuar edhe nga portali ‘on line’ New Kosova Report. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of