Te investosh ne Shqiperi

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Për investitorët vendas dhe të huaj, qeveria ka krijuar agjencinë AIDA, e cila do të ofrojë disa shërbime, ku kryesori është koordinimi dhe identifikimi i burimeve të vendit. Krahas investimeve, theksi do të vihet te mbështetja e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme (SME) nëpërmjet rritjes së konkurrueshmërisë së tyre, si dhe nxitja e zhvillimi i eksporteve Edhe pse kanë kaluar 20 vjet nga hapja e ekonomisë dhe liberalizimit të tregut, duket se Shqipëria ka ende burime që duhen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of