Te jesh i varur nga puna

15/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Fiqiri Baholli A e dini se nje person qe punon shume mund te shnderrohet ne te varur nga puna (workaholic)r Sa hapim syte ne mengjes fillojme te mendojme per aktivitetin e zakonshem te dites se punes. Mirepo ne kohen tone kur te gjithe perpiqen te shperblehen sa me shume per punen e tyre, ndodh qe kohezgjatja e punes te shkoje pertej detyrimit ligjor te tete-oreshit ne dite. Themi ligjor dhe ketu kemi parasysh te punesuarit, pasi ata qe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of