“Të liberalizuarve” u shtrenjtohet energjia

09/07/2018 8:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë korrik, çmimi i energjisë për rreth 80 biznese pritet të arrijë 12 lekë/kwh për shkak të metodologjisë së re Enti Rregullator i Energjisë ka miratuar tarifën e energjisë për muajin qershor, për grupin e atyre që kishin detyrimin e daljes në tregun e parregulluar dhe që, për shkak të mosgjetjes së furnizuesit, po e marrin këtë shërbim ende nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike. Bëhet fjalë për të gjithë bizneset e lidhura në 35 kilovolt që, sipas ndryshimeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of