Te manaxhosh ne gjuhe te huaj

18/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Elona Gusmari Sipermarrje te ndryshme shqiptare po zgjedhin te drejtohen nga menaxhere, te cilet “rekrutohen” nga vende te ndryshme europiane. Arsyet, pse ndiqet kjo taktike menaxheriale jane te shumta Gjate monitorimit te rreth 226 kompanive shqiptare, kryesisht te volga e te mesme rezultoi se ne shumicen e tyre, menaxheret nuk ishin te kualifikuar ne nivelet e duhura dhe mese gjysma e tyre nuk kishin marre pjese ne asnje kurs kualifikimi. Te dhenat rezultojne ne nje raport te fundit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of