Te mirat e amnistise

26/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Zija Lika* Përvoja e deritanishme e vendeve të ndryshme demokratike, të cilat e kanë implementuar amnistinë fiskale në momente e periudha të caktuara, ka treguar fare qartë, se efektet e fuqishme pozitive, që ajo ka sjellë në drejtim të formalizimit të ekonomisë, shtimit të ritmit të rritjes ekonomike, të të ardhurave buxhetore, punësimit, potencialeve investuese, përmirësimit të treguesve makro e mikroekonomikë, e të tjera, janë të tilla që jo vetëm pranohen në mënyrë të pakontestueshme, prej analistëve dhe ekspertëve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of