Të mos gjesh vend ku të fshihesh

18/09/2017 11:03 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇfarë mund të arrijnë të zbulojnë makineritë nëpërmjet njohjes së fytyrës Jeta në epokën e njohjes së fytyrës   Krijimi i fytyrës së njeriut mund të krahasohet me një kryevepër arti, ajo është një punë e mrekullueshme. Llojshmëria e habitshme e tipareve të ndryshme të fytyrës i ndihmon njerëzit të dallojnë njëri-tjetrin dhe në të njëjtën kohë është e rëndësishme për formimin e shoqërive komplekse. Po kaq mbresëlënëse është edhe aftësia e njerëzve që, nëpërmjet fytyrës, të dërgojnë informacione të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of