Të moshuarit në shumicë, do të diktojnë modelin ekonomik

15/03/2021 11:24 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKombet Bashkuara njoftojnë se sfida më e madhe me të cilën do të përballet globi dhe ekonomia në dy dekadat në vijim do të jetë plakja e popullsisë. Personat në moshë pensioni do të përbëjnë pjesën më të madhe në shumë vende sidomos në ato të zhvilluara dhe për rrjedhojë, do të diktojnë trendet e konsumit dhe orientimin e ekonomisë. Bashkë me tregtinë me pakicë, shumë shpejt bankat dhe institucionet financiare do të duhen të reformohen, duke marrë në konsideratë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of