Të moshuarit shqiptarë

02/10/2017 9:59 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“Në kthetrat” e depresionit dhe aftësisë së kufizuar të shmangshme Shqipëria ka plotësuar setin e dokumenteve të saj të raportimit për zbatimin e strategjisë rajonale të Planit të Veprimit të Madridit për Moshimin dhe të dhënat për moshën e tretë në vendin tonë tregojnë një situatë dëshpëruese. Një pjesë e mirë e të moshuarve, përveç sëmundjeve kronike duket se shfaqin shenja depresioni si dhe aftësi të kufizuar në lëvizje që mund të shmanget, por që është evidente për shkak të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of