Të mundësohet edhe sistemi i pagesave në valutë dhe procesimi lokal i veprimeve me kartë

01/03/2021 10:25 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Intervistë me Bankën OTP Albania   Ligji i ri “Për shërbimet e pagesave” do të ndikojë në rritjen e volumit të pagesave lokale, që kryhen nëpërmjet platformave dixhitale. Në një intervistë për revistën “Monitor”, Banka OTP Albania e vlerëson ligjin e ri si një zhvillim pozitiv dhe shprehet se sfida kryesore që sjell për bankat është përshtatja e sistemeve informatike në një kohë të shkurtër, ndryshimet në sistemet e raportimit pranë Bankës së Shqipërisë, si dhe adresimi i përshtatshëm […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of