Të njihen si shpenzime donacionet dhe materialet e dëmtuara

16/12/2019 3:31 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPër të qenë realiste në kërkesat e saj, Dhoma e Tregtisë së Durrësit ka bazuar kërkesat e saj pas tërmetit në manualet e vendeve të tjera që kanë kaluar situata të ngjashme. Isteri tha se Ministria e Financave duhet të miratojë udhëzime që të njohin si shpenzime të zbritshme bazën materiale te dëmtuar dhe donacionet për punonjësit. Shumë biznese, sidomos ato të mëdhatë kanë pësuar dëme në makineri, objekte dhe lëndë të parë. Gjithashtu pothuajse të gjitha bizneset e Durrësit, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of