Të nxjerrësh gështenjat me duart e italianëve…

15/02/2016 12:31 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPesëfishimi i volumit të eksporteve të gështenjës në katër vitet e fundit po shndërrohet në burimin kryesor të të ardhurave për mijëra familje të varfra që banojnë në zonat ku rritet fruta dhe po ngre një zinxhir me perspektivë biznesi. Projektet për rritjen e vlerës së tregut dhe zhvillimit të agropërpunimit. Si po rriten fitimet e operatorëve dhe banorëve të zonave     Nga Blerina Hoxha   Lumja, një grua në të pesëdhjetat, banore në Dukagjin të Kukësit, një fshat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of