Të paktën 70 vende në botë organizojnë fushata keqinformimi

30/09/2019 11:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kërkuesit e Internet Institute në Oxford publikuan një raport alarmues: propaganda që u besohet web robot dhe fake news përfshin gjithnjë e më shumë shtete dhe është bërë më e sofistikuar dhe e vështirë për t’u ndalur. Universiteti i Oxford-it ka publikuar së fundi një raport mbi keqinformimin. Sipas raportit, fenomeni – thënia e vetëdijshme, në debatin publik, e gënjeshtrave dhe nocioneve të shtrembëruara për të arritur një objektiv politik apo social – po përkeqësohet krahasuar me të kaluarën. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of