Të pavarur, apo të papërgjegjshëm?!

25/05/2015 11:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë një treg të rregulluar, autoritetet mbikëqyrëse luajnë rol parësor në garantimin e funksionimit të konkurrencës dhe mbrojtjen e konsumatorëve, me synimin final që përdoruesve t’u ofrohen shërbime cilësore me çmimin e duhur. Si në të gjitha tregjet, edhe në ato të rregulluara, konkurrenca është pa dyshim pozitive, por veçoria është se Regullatori kujdeset, që dominanca e një operatori e mbyllja e hapësirave për të tjerët të mos bëhet shkatërruese për operatorët në treg dhe të mos e mbysë këtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of