Të shpëtojmë Durrësin!

16/12/2019 9:21 AM 0 komente

Në pamje të pare, qytetit më të madh bregdetar, që pësoi një goditje të rëndë nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, duket sikur i është rikthyer gjallëria. Trafiku është i rënduar, lokalet janë hapur në pjesën më të madhe dhe për më tepër janë të mbushura, njerëzit në rrugë nxitojnë të mbarojnë punët e tyre. E vetmja gjë që të kujton tërmetin janë pallatet e krisura, që i has rëndom në shumë lagje dhe që janë kryesisht të reja e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of