Te shqetesuar per voten dhe rezultatin e procesit

22/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pas këtyre zgjedhjeve lokale, e fundit që mendohej se do të ndodhte, ishte sërish një krizë, e ngjashme me atë që nisi që në vitin 2009. Publiku priste rikthimin e qetësisë, e cila ishte trazuar prej kohësh. Palët politike, pas konfirmimit të mbështetjes elektorale, pritej t’i ktheheshin përfaqësimit në institucione në raport me votën që mblodhën, për të prodhuar aty debatin dhe jo në rrugë. Sepse kështu ndodh në çdo vend demokratik. Në fakt, në të shumtën e herëve, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of