Te shtojme vleren e geshtenjave

20/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Për nga pasuria natyrore e prodhimit të gështenjës mund të renditemi në nivelin e Francës. Ajo çfarë e lë mbrapa tregun shqiptar është shkalla e ulët e përpunimit të tyre. Produkti natyral gjen një gamë të gjerë përdorimi në kuzhinat familjare dhe në industrinë ushqimore e shquhet për pasurinë me vitaminë C dhe karbohidrate. Por tregu shqiptar nuk e shfrytëzon aq sa duhet këtë produkt, si për ta eksportuar edhe për ta përdorur në tregun vendas. Produkti për të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of