Të synosh lart e më lart

22/07/2019 6:12 PM 0 komente

Ekonomia amerikane shënon rritje për të 121-in muaj radhazi. Çfarë mund të shkaktonte fundin e saj?   Në të gjithë botën, investitorët, bizneset dhe bankierët e Bankave Qendrore po përballen me një fakt befasues: në fund të këtij korriku, ekonomia amerikane do të shënojë rritje, e cila ka vazhduar gjatë 121 muajve të fundit, njëkohësisht edhe periudha më e gjatë kohore gjatë së cilës ajo shënon rritje muaj pas muaji, shkruan The Economist. Sipas NBER, një kompani kërkimesh, kjo është […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of