“Të ulet barra e taksave, informaliteti nuk luftohet me gjoba”

22/07/2019 6:14 PM 0 komente

Nikolin Jaka, kryetar Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë   Informaliteti cilësohet si një problematikë që dëmton biznesin e ligjshëm dhe konkurrencën e ndershme, ndaj në këto kushte, organizatat e biznesit e mbështesin çdo nismë që synon uljen e këtij fenomeni. Nikolin Jaka, Kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Tiranë, shprehet se pavarësisht kësaj, informaliteti nuk mund të luftohet me aksione sporadike apo fushata. Sipas tij, kjo duhet të jetë një punë e përditshme e administratës, ndërkohë që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of