Te ushqehesh me produkte bio

27/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Fermerët shqiptarë, të nxitur nga fitimi i momentit, po i kushtojnë më shumë rëndësi rendimentit, sesa cilësisë, duke ofruar produkte të rritura me kimikate, mbi nivelet e lejuara dhe hormone të pakontrolluara. Megjithatë, jemi në kohë për t’i ndryshuar shijet Të ushqehemi me produkte bio, për ne shqiptarët nuk ka qenë një luks i madh, pasi fermerët tanë, të pamësuar me “hilet” e konkurrencës, kultivonin perime dhe rrisnin bagëti, më të mirat që ofronte toka shqiptare. Por duket se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of