Të vijojnë përpjekjet për monitorimin dhe menaxhimin e kredive me probleme

30/03/2015 11:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Drejtori i Pergjithshem Ekzekutiv (i komanduar) i Tirana Bank, z. Dritan Mustafa. Sfidat kryesore mbeten: konsolidimi i tregut bankar, ristrukturimi i shtrirjes së bankave në treg për të optimizuar kostot, si dhe në mënyrë të veçantë ulja e nivelit të kredive me probleme   Si e vlerësoni ecurinë e sistemit bankar dhe të bankës tuaj në vitin 2014? Gjatë vitit 2014 nuk u vunë re luhatje të mëdha në secilin prej indikatoreve të rëndësishëm të sistemit bankar lokal, i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of