“Të zbatohet strategjia e riskut, të mos luftohet me aksione momentale”

22/07/2019 6:07 PM 0 komente

Luan Bregasi, President i Business Albania   Biznesi mbështet nismën e qeverisë për luftën ndaj informalitetit, por nënvizon se kjo nuk duhet të shtrihet në fushata e aksione, por të bëhet pjesë e mentalitetit çka imponon edhe biznesin të sillet në mënyrë korrekte. Presidenti i BusinessAlbania, Luan Bregasi, u shpreh për “Monitor” se lufta ndaj informalitetit duhet t’u besohet sistemeve të riskut dhe jo valës së kontrolleve fizike në terren përmes aksioneve. Si e shihni nismëne fundit të qeverisë për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of