Te zbulojme te falimentuarit

10/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Prane miratimit ndryshimet ne ligjin per falimentimin, qe synojne ta thjeshtojne dhe ta bejne ate te zbatueshem. Shqiperia ka nje ligj per falimentimin, i cili eshte miratuar qe ne fillim te vitit 2002, por funksionimi i tij ka qene pothuajse zero. Sipas informacioneve nga Ministria e Drejtesise, qe atehere e deri me sot kane nisur procedurat e falimentimit vetem per kater çeshtje, por qe edhe ato nuk kane perfunduar, por jane akoma ne proces. Sipas zevendesministrit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of