TEC ne porto romano

19/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në mes të krizës energjetike, kreu i qeverisë, Berisha, ka deklaruar se do të ndërtohet një tjetër TEC në zonën e Porto Romanos. Ky termocentral i ri do të ketë dyfishin e kapacitetit prodhues që ka TEC-i i Vlorës. Këtë deklaratë Kryeministri e ka bërë gjatë një takimi me sipërmarrës beratas. “Kemi filluar ndërtimin e TEC-it të Vlorës dhe ju informoj se brenda dy muajve ne do të marrim vendimin për një TEC shumë më të madh sesa të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of