Tekno: Dilemat e sigurise

27/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Roland Tashi* FORMIMI DHE INFORMIMI Në FUSHëN E SIGURISë, NEVOJë E KOHëS Tema e sigurise ne vendet e punes, po vendoset gjithnje e me shume ne qender te vemendjes se institucioneve, organizmave publike dhe private. Si duhet ta interpretojme dhe vleresojme sigurine sotr Fillimisht duhet theksuar se ka nje zhvillim shume te madh te ketij koncepti, aq sa sot kufiri midis “security” (aktivitetet e perfshira per mbrojtjen e nje vendi, biznesi, objekti, individi nga sulmet e rreziqet, veprimet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of