Tekno Makina: Kia Soul

25/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nje nga risite me me vlere ne Sallonin e Gjeneves 2008. Modeli me i fundit qe pritet te dale ne treg ne fund te vitit vjen me tre propozime, Soul Burner, Soul Diva dhe Soul Searcher. Nese emri i nje makine eshte i rendesishem nuk na mbetet gje tjeter vecse te pergezojme Kia-n per kete gjetje. Sepse pervecse perkthimit nga anglishtja “shpirt”, edhe sigla tek targa te kujton edhe emrin e kryeqytetit korean (SEOUL).  Kjo e perforcon akoma me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of