Tekno makina: Kia SOUL

21/10/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Tre modelet konceptuale “SOUL” te zbuluara nga Kia Motors Corporation ne Sallonin e 78’ te Automobilit ne Gjeneve treguan nje ane “gazmore” te markes koreane. SOUL Diva, SOUL Burner dhe SOUL Searcher u krijuan nga skuadra projektuese europiane nen mbikqyrjen e Drejtorit te Pergjithshem te “Kia Design”- Peter Schreyer. Keto tre modele paraprezantojne versionin perfundimtar te makines qe do te shfaqet per here te pare ne menyre zyrtare ne Sallonin e Parisit ne shtator. “Ky model krejtesisht i ri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of