Tekno: Nje makine me te vertete rLow Costr

03/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Tata Nano me 5 dyer dhe 4 ndenjese eshte menduar per te qene makina me e pranueshme per rreth 60 milione indiane dhe me gjere. Kushton me pak se 1750 euro. Ne nje interviste te leshuar per Finacial Times do kohe me pare, Ratan Tata, pronar i kompanise prodhuese te automjeteve me te njejtin emer shprehte idene e tij per nje makine me kosto te ulet: nje mjet me kater rrota qe do ti zgjidhte me te vertete “hallet” […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of