Tekno Pajisje: Hp blen Eds

01/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga bashkimi i dy kompanive te medha ne sektorin e kompjuterit lind nje kompani me 310 mije te punesuar dhe nje xhiro vjetore prej 130 miliard dollaresh Hevlett-Packard ka njoftuar se ka realizuar blerjen e Electronic Data Systems. Marreveshja prej 13.9 miliard dollaresh duhet te ndihmoje Hp te konkurroje me fort  kompanine IBM. Behet fjale per levizjen me te madhe ne historine e sherbimeve te teknologjise se informacionit (IT), e dyta ne industrine e teknologjise, pas blerjes se Compaq […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of