Tekno Pajisje: YouTube platforme edhe per reklamim

04/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Google me ne fund ka vendosur te sjelle risi ne sherbimin me te popullarizuar te video-broadcast, YouTube, i cili u ble para 11 muajsh per 1.65 miliard dollare. YouTube do te shnderrohet ne pjese te platformes AdSense, derisa ‘broadcast’-et e ndryshme do te gjenden ne video-xhirimet, dhe perfitimet do te sjellin te ardhura per te gjitha palet e perfshira ne kete marreveshje. Kjo do te funksionoje ne kete menyre: prodhuesi i materialit (me fjale te tjera, personi i cili […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of