Teknologji kanadeze ne kerkimin minerar shqiptar

20/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAmbicia e kompanise rTirex Explorationr per te bere kerkim-zbulime te mineraleve te bakrit ka terhequr vemendjen per investime ne Shqiperi edhe te Bankes Europiane per Rindertim dhe Zhvillim (BERZH) “Tirex” është një kompani kanadeze, që ka filluar aktivitetin e saj në shtator të vitit 2006 në Shqipëri, në brezin Qafë-Mali, Munellë, Spaç, Perlat, me një sipërfaqe të përgjithshme prej rreth 400 kilometrash katrorë në kërkim. Me kryerjen e një vrojtimi gjeofizik ajror me helikopter u përcaktua një numër i madh […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of