Teknologjia, 5G dhe Shqipëria

29/06/2020 9:15 AM 0 komente

Nga Bujar Leskaj & Rinald Muça   “Atëherë, si edhe tani, teknologjia është çelësi i mbijetesës sonë!”. Me këto fjalë e hap librin e tij “Pale Blue Dot”, Carl Sagan, pionieri i popullarizimit të shkencës në shekullin XX, frymëzuar nga një foto e Tokës, shkrepur afro 6 miliardë km larg saj, prej sondës hapësinore Voyager 1 në vitin 1990. Nën efektin e kontekstit historik të kohës, Sagan shihte tek teknologjia dhe mëma e saj, shkenca, një faktor unifikues botëror pas […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of