Teknologjia -e informacionit: IT, tregu 118 milione USD

13/09/2009 12:00 AM 0 komente

Kërkesa e qeverisë për karta identiteti dhe kompjuterë për shkollat nxit tregun e teknologjisë në vitin 2008 në vend. Por tregu parashikohet në rënie për 2009-ën dhe pa rritje për 2010-ën, si rrjedhojë e efekteve të krizës ekonomike globale Tregu i teknologjisë së informacionit (IT) në Shqipëri vazhdoi rritjen dinamike në vitin 2008, i mbështetur nga një ekonomi e fortë, që përfshiu rritjen e të ardhurave të disponueshme të familjarëve si rrjedhojë e zgjerimit të kredisë, sipas një deklarate zyrtare […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of